MAC Ultra Wash

MAC Ultra Wash to prosta a zarazem wyjątkowa koncepcja. To prawdziwy wół roboczy              i najjaśniejsze urządzenie jakie do tej pory zostało opracowane przez firmę Martin. Dzięki
opatentowanemu silnikowi LED o mocy 1150 W i temperaturze barwowej 6000K, MAC
Ultra Wash zapewnia oszałamiające 63 500 lumen
ów mocy światła z
frontowej soczewki o średnicy 220 mm i oferuje niesamowicie szeroki zakres zoom
1:10.

MAC Ultra to żywotność źródła światła minimum 50 000 godzin. Niezależnie od zastosowania, możesz niezawodnie liczyć na stałą jakość światła i moc wyjściową – pokaz za pokazem przez wiele lat.

MAC Ultra Wash zawiera również potężny zestaw funkcji, w tym jednolite
mieszanie barw, regulowane CTO, dodatkowe filtry korekcji koloru i widma,
zmotoryzowany filtr frost zapewniający bardziej mię
kką plamę światła, precyzyjny
dimmer oraz efekt strobowania.

Idealny do tras koncertowych, koncertów, programótelewizyjnych i sztuk performatywnych, MAC Ultra Wash obsługuje szerszy rynek produkcyjny, aż do najbardziej wymagających wydarzeń związanych z oświetleniem scenicznym. Martin wyznaczył w tym przypadku nowy standard dla masy, rozmiaru i mocy, a MAC Ultra Wash osiąga przewagę dzięki jeszcze wyższej wydajności.

Mac Ultra Wash przekracza również granice wzornictwa jako niezaprzeczalnie wiodący            w swojej klasie sprzęt.

Charakterystyka:

NIESAMOWITY STRUMIEŃ ŚWIETLNY

MAC Ultra Wash generuje fenomenalne 63 500 lumenów światła z potężnego przedniego obiektywu o średnicy 220 mm. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu modułowi LED i dedykowanej optyce, MAC Ultra Wash wyróżnia się również utrzymaniem maksymalnej mocy wyjściowej w całym zakresie ogniskowych, co skutkuje zawsze jasną plamą światła. Dzięki wysokiemu strumieniowi świetlnemu i intensywności przy wąskich kątach zoomu, MAC Ultra Wash zapewnia wysoką jasność potrzebną w największych obiektachżadna scena ani miejsce nie jest zbyt duże dla MAC Ultra Wash.

 

ZOBACZYĆ TO UWIERZYĆ

Nasz opatentowany moduł LED jest podstawą jakości MAC Ultra, zbudowany w oparciu o najnowszą technologię, aby sprostać stale rosnącym wymaganiom dotyczącym wydajności. Ten moduł LED nie tylko zapewnia imponujące osiągi, ale co najważniejsze jest przyjemny w odbiorze dla ludzkiego oka. Dzięki wyższej zawartości czerwieni i temperaturze barwowej 6000 K, która zapewnia lepszy balans światła dziennego, zapewnia bogatsze, bardziej żywe kolory i bardziej naturalne odcienie skóry.

 

WIZUALNA DOSKONAŁOŚĆ W ŻYCIU

MAC Ultra został zaprojektowany, aby zapewnić najlepszą w swojej klasie wydajność i jakość przez cały okres użytkowania produktu. Minimalna żywotność diod LED przekracza 50 000 godzin, a moduł LED zapewnia ponad 90 procent swojej początkowej mocy wyjściowej po 20 000 godzin pełnej mocy. W rzeczywistych zastosowaniach oznacza to solidną wydajność i stabilność. Nasz zespół inżynierów osiągnął te wyniki dzięki wyrafinowanemu systemowi chłodzenia i zastosowaniu modułu LED o mocy aż 1680 W, dzięki czemu urządzenie pracuje z mocą nie przekraczającą 70 procent maksymalnej wartości znamionowej. Dodatkowo aby zapewnić maksymalny spokój, Martin zapewnia 5-letnią gwarancję na moduł LED.

 

ULTRA CICHA PRACA

Zaawansowany system chłodzenia MAC Ultra zapewnia pewną i cichą pracę, ustanawiając nowy standard niskiego poziomu hałasu. Jest nie tylko idealny do szeregu produkcji koncertowych, ale także nadaje się do wrażliwych na hałas programów telewizyjnych i zastosowań teatralnych.

 

FUNKCJONALNE WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE

MAC Ultra wyróżnia się unikalnym i kompaktowym wzornictwem przemysłowym. Opatentowane przez Martina uchwyty zapewniają lepszą ergonomię i bezpieczniejszą obsługę światła. Aby przynieść korzyści projektantom scen i scenografii, wszystkie złącza i interfejs użytkownika są umieszczone po tej samej stronie urządzenia, pozostawiając drugą stronę wolną od wizualnych zakłóceń. Uchwyty follow-spot są również wbudowane na stałe, a wymiana filtrów wlotu powietrza bez użycia narzędzi jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

 

 Źródło światła

– Moduł LED 1150 W, 84 x biała dioda LED 20 W.

– Minimalna żywotność diod LED: 50 000 godzin


Dane fotometryczne

– Strumień świetlny modułu LED (max): 90 000 lm

– Strumień świetlny oprawy LED (max): 63 500 lm

– Maksymalna światłość: 4 500 000 cd

– Temperatura barwowa: 6000 K (+/- 250 K)


Optyka

– Soczewka frontowa fi 220 mm

– Zakres zoom 1: 10,  5° – 47°


Efekty dynamiczne

– 0-100% płynnie regulowany dimmer

– Efekt strobowania

– Do wyboru cztery krzywe ściemniania

– Mieszanie barw CMY

– Regulacja temperatury barwowej w zakresie 6000-2850 K.

– Tarcza kolorów z 6 wymiennymi filtrami dichroicznymi, w tym filtrem CRI

– Zoom 1:10 (hyper zoom); 1:7 (native zoom)

– Efekt frost

– Przesłona irysowa

– Zakres Pan: 540°

– Zakres Tilt: 268°

– Videomapping P3 koloru i / lub intensywności oprawy

– Zaprogramowane efekty: dwa zakresy wstępnie zaprogramowanych efektów


Chłodzenie i hałas

– System chłodzenia o niskiej emisji hałasu

– Możliwość dopasowania mocy wyjściowej względem emisji szumu


Budowa

– Wysokość (głowica prosto do góry): 848 mm

– Wysokość (maksymalna): 867 mm

– Masa: 39,0 kg


Sterowanie

– Wejście / wyjście DMX-512

– Wejście / wyjście Ethercon dla P3, Art-Net, sACN

– Wbudowany przełącznik Ethernet